Hos Geldin

6 - 8 haziran 2007 tarihleri arasinda Heiligendamm`da yer alacak G8 zirvesini protesto hareketi dahilinde 21 mayis 2007`de Berlin Convergence Space (bir araya gelerek eylemleme alani) basliyor.
Convergence bir noktada yakinlasma demek; CS fikrine göre eylemcilerin kendi aralarinda ve halkla esnek çerçeveli bir mekanda yakinlasarak çesitli alisverislerde bulnmalari yaratici eylemlerin ortaya çikmasi açisindan önemli.
Space alan demek; CS yalitilmis ve örtük bir yer degil, herkese açik bir mekan olmali. Mekan, Kottbusser Tor`un 1,5 km.`lik çevresini kapsayan Kreuzberg 36.


Ilk eslikçiniz bilgi noktalari. Buralarda kalacak yer ve yemek olanaklari, hukuki yardim, haberler, Berlin hakkinda bilgiler edinebilirsiniz, insanlarla bir araya gelebilirsiniz…
Convergence Space sizlersiniz! Çalisma atölyeleri, bilgilendirme toplantilari, eylemler… yapabileceklerinizin siniri yok.


G8 karsiti mobilizasyon hakkinda:

dissent
gipfelsoli

Tüm Convergence Center`lerin ortak metni

Home sweet home! – Call for convergence
Evim güzel evim! – Bir araya gelerek eylemlemeye çagri

Convergence Centers düsüncesi ve ödevi

Convergence Center (CC) zirve karsiti protestolari desteklemek amaciyla olusturulmus altyapinin ve lojistigin bir bölümü:

* G8 zirvesinin öncesinde CCs`nin amaci enternasyonal eylemcilere ilk adimlarinda eslik etmek ve erken tarihlerde yakinlardan ya da uzaklardan gelen yolculara konaklama olanaklari sunmak.
* Bu mekanlarda, yolculuk durumundan çikarak bölge kosullariyla tanismak mümkün.
* CCs mekanlari örnegin tartismalar, bilgiler, koordinasyon ve eylem için platform sunuyor. Yani protestolarin ertesinde de varliginisürdürecek enternasyonal alisverislerin gerçeklesmesine yardim ediyorlar.
* Içeriksel çalisma atölyeleri, mesela tartisma calisma atölyeleri: G8 politikasi ve bunun anlami üzerine; göçmenlerin sinirdisi tutulmasi ve irkçilik; küresel ziraat ve gen teknolojisi; savas politikasi; tüm dünyada özellestirme; enerji politikasi ve çevre yikimi; egitim politikasi; dünyanin çesitli bölgelerinde yerellerin agirlikli konulari…
* CCs`de ayrica eylemler, yerler, takvim ya da ilgi grubu bulmak için öneriler de edinilebilir.
* Uygulamaya yönelik çalisma atölyeleri, örnegin Mecklenburg-Vorpommen`daki durumla ilgili bilgiler; Alman yürüyüs kanunuyla ilgili bilgilendirme; baski - travma – eylem çalisma atölyeleri ve antrenmanlari; zorlastirilmis kosullar altinda iletisim yöntemleri; büyük gruplarda karar alma yollari; özellikle yürüyüs sirasinda ilk yardim…

Plan
Mutlaka sevinerek farketmis oldugunuz gibi, 2007 G8-protestolarinin örgütlemesi çesitli küçük gruplar tarafindan üstlenildi. Plana göre üç sehirde CCs yer aliyor:

* Berlin 21.5. – 16.6.2007
* Hamburg 25.5. – 10.6.2007, Rota Flora`da
* Rostock 25.5. – 2.6.2007

Etkinlikler ve MeckPom`daki kamp öncesinde ve sirasinda çevre sehirlerde de ilgi noktalari, hazirlik mekanlari ve geri çekilebilecek noktalar bulunmasinin anlamli olacagini düsünüyoruz. Bu nedenle “kizgin” dönem sirasinda da Berlin ve Hamburg açik kalacak.
Sizi desteklemek için destege ihtiyacimiz var!

Ne yapabilirsin?
Örgütleyici gruplar –hazirlik asamasi dahil – tekil konu ve görevlerin sorumlulugunu üstlenmek isteyen, diger sehirlerle baglantili kisi ve gruplarin destegini gereksiniyorlar. Mesela:

* Vokü (halka açik yemek, karavana) ve tercümanlar
* Çalisma atölyelerinin gerçeklestirilmesi, bilgilendirilmesi ve koordine edilmesi
* Elektrik, internet girisli bilgisayar donanimi gibi teknik altyapinin kurulmasi
* Ulasim, tasima ve lojistik, yani malzemenin ve insanlarin hareket halindeliginin örgütlenmesi
* Malzeme toplanmasi, mesela bisiklet ve diger eylem malzemesi ve bunlarin idaresi
* Bilgi noktalari, kamplar, EA(Ermittlungsausschuß – sorusturma takip komisyonu; polis ve mahkeme tarafindan gelen baskilari izlemek ve müdahele etmekle görevli) yapilari arasinda temasi saglayan kisiler
* Yeni gelen yolculara ilk bilgileri veren insanlar
* CCs güvenligi
* ve tabi ki, yine para! – binlerce avroyu bulan finans açigini kapatacak her onluk, hepimiz için önemli bir altyapinin daha kurulmasina yardimci olacak.

Tüm enternasyonal eylemcilere Center`in hazirlik ve eylem asamasina yaraticiliklariyla, fikirleriyle ve eylemleriyle Convergence Center`lere etkin olarak katilmalari ve yardim etmeleri çagrisinda bulunmak istiyoruz.

Yapabileceginiz baska seyler de var:

* Dayanisma partileri ve festivalleri düzenlemek - yani G8`e karsi ve direnis için içmek ve dansetmek!!!
* Bilgilendirme toplantilarinda, bilgi masalarinda, partilerde vs. bagis toplamak.
* Tisört, rozet, bilgilendirme brosürü falan hazirlamak ve/veya satmak
* Mali durumlari nispeten iyi gruplara sormak ve onlara da CC-tasarimini anlatmak!

Convergence Space için bagislar:
Netzwerk Selbsthilfe e.V.
Hesap 740 388 7000 – BLZ 100 900 00 – Berliner Volksbank
IBAB: DE 13 7403887000,
BIC: BEVODEBB
Önemli – Verwendungszweck (kullanim amaci): Convergence Center

Küresel direnis için yerel eylem!